WAKACYJNA ZMIANA GODZIN
Informujemy, że w okresie od 29 czerwca do 31 sierpnia obowiązywać będą wakacyjne
godziny otwarcia biblioteki:
Poniedziałek: 8:00–16:00
Wtorek: 8:00–16:00
Środa: 8:00–16:00
Czwartek: nieczynne
Piątek: 7:00–15:00

Informujemy, że w okresie od 29 czerwca do 31 sierpnia obowiązywać będą wakacyjne
godziny otwarcia biblioteki:
Poniedziałek: 8:00–16:00
Wtorek: 8:00–16:00
Środa: 8:00–16:00
Czwartek: nieczynne
Piątek: 7:00–15:00

W czwartek, 29 maja, odbyły się kolejne dwa warsztaty w ramach projektu „Akademia Przedszkolaka – warsztaty czytelniczo–techniczne”
Drodzy Czytelnicy, z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Strumieniu otrzymała dotację z Biblioteki Narodowej na zakup nowości wydawniczych w wysokości 10769 zł. Kwota ta przeznaczona została na zakup nowości książkowych w MBP i filiach. Zapraszamy do wypożyczania. „Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”…
Dziś tj. 14 grudnia gościliśmy w naszej bibliotece dzieci z Przedszkola w Strumieniu. Wysłuchały bajki przedstawionej za pomocą teatrzyku kamishibai. Nie zabrakło również czasu na zabawę i czytanie książek. [Best_Wordpress_Gallery id=”95″ gal_title=”TEATRZYK OBRAZKOWY”]
Przywitanie wiosny było tematem kolejnego już spotkania bibliotecznej grupy zabawowej. Dzieci uczyły się skakać jak żabki, „kroczyć” jak bociany czy latać jak małe pszczółki. Po wspólnym śpiewaniu, przygotowano dla najmłodszych zajęcia plastyczne, na których milusińscy wykonali obrazki z „popcornowymi” konwaliami. Zajęcia zakończyły się wspólnymi zabawami i grami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii .
13 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Strumieniu spotkały się miłośniczki rękodzieła. Tym razem na wspólnych warsztatach uczestniczki miały okazję poznać technikę wyrobu papierowej wikliny i samodzielnie wykonać koszyczki na butelki.
Sobotnie zajęcia w ramach Dziecięcej Akademii Naukowej odbyło się w afrykańskim klimacie. O swych egzotycznych podróżach opowiedział pan Leszek Szczasny – podróżnik i filozof. Wyjazd do Mauretanii był głównym tematem spotkania, które wzbogacone było o pokaz zdjęć oraz historii ludzi i miejsc, które pan Leszek odwiedził. Tradycyjnie zajęcia zakończyły się wpisem do indeksów.