WYKŁAD

Miejska Biblioteka Publiczna w Strumieniu zaprasza na wykład Natalii Gabryś pt. „ Losy mieszkańców Śląska Cieszyńskiego w latach 1918-1939”, który odbędzie się 10 maja o godz. 17.00 w budynku biblioteki. Wstęp wolny

Miejska Biblioteka Publiczna w Strumieniu zaprasza na wykład Natalii Gabryś pt. „ Losy mieszkańców Śląska Cieszyńskiego w latach 1918-1939”, który odbędzie się 10 maja o godz. 17.00 w budynku biblioteki. Wstęp wolny
Ostatnie spotkania Grup Zabawowych skupione były wokół obchodów uroczystości Dnia Matki. Dzieci przygotowały dla swoich ukochanych mam prezenty: grupa „wtorkowa” piękne naszyjniki z makaronu, a „piątkowa” rybki z papierowych tacek. Oprócz prac plastycznych dzieci śpiewały piosenki, również te oczywiście były o mamie. Zajęcia zakończyły się chwilami wspólnego przytulania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Miejska Biblioteka Publiczna w Strumieniu serdeczne zaprasza wszystkie dzieci do wzięcia udziału w zajęciach w okresie ferii zimowych. Poniedziałki 15 oraz 22 luty godz. 10.00-11.30 Malowany świat – zajęcia plastyczne Wtorki 16 oraz 23 luty godz. 10.00-11.30 Dzień zabaw z literaturą- konkursy, łamigłówki, kalambury Środy 17 oraz 24 luty godz. 10.00-11.30 Gry planszowe, komputerowe, kolorowanki,…
11 marca Miejską Bibliotekę Publiczną w Strumieniu odwiedziły dzieci z tutejszego przedszkola. Przedszkolaki wysłuchały bajki o zbliżającej się wiośnie, zaśpiewały piosenkę, na koniec każdy wykonał pracę plastyczną. Nie zabrakło także wspólnej zabawy.
W dobie cyfryzacji i mediów elektronicznych, mówi się o śmierci książki. Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Strumieniu codziennie udowadniają, że to stwierdzenie jest nieprawdziwe, czytają dużo, z roku na rok coraz więcej. Dla tych najlepszych i najwięcej czytających 18 grudnia odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące rok 2019. Spośród wszystkich czytelników MBP w Strumieniu i filii…
6 października o godz. 10.00 rozpocznie się V rok akademicki w Dziecięcej Akademii Naukowej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Strumieniu.
W poniedziałek 25 września Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedzili uczniowie Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznych przy SP Strumień. Chłopcy uczestniczyli w przygotowanej dla nich lekcji bibliotecznej oraz wysłuchali bajki o jesieni. Na koniec wykonali pracę plastyczną. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.