JESIENNE SPOTKANIE Z POEZJĄ


W minionym tygodniu na lekcji bibliotecznej gościliśmy grupę starszaków z Przedszkola w Zbytkowie.
W poniedziałek, 7 listopada w zbytkowskiej bibliotece, dzięki uprzejmości Katarzyny Mazgaj – kierownik tejże placówki odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych, wykonanych przez dzieci uczęszczające do miejscowego przedszkola. Wernisaż otworzyła Ewelina Szczepańska.
Jak ten czas pędzi, kolejne wakacje za nami…
Wraz z miesiącem lutym, po wielu latach zaangażowanej pracy w Bibliotece w Zbytkowie, na zasłużoną emeryturę przeszła Pani Katarzyna Mazgaj.
Z okazji DNI KSIĄŻKI i TYGODNIA BIBLIOTEK filię w Zbytkowie odwiedziły wszystkie grupy przedszkolaków.
Dzieci znają już doskonale na czym polega praca bibliotekarza i działalność biblioteki, ponieważ odwiedzają ją bardzo często, a wiele ma już założoną kartę biblioteczną i regularnie wypożycza książki.
Tradycyjnie już marzec jest miesiącem kobiet. Dla pań organizowane są wieczorki, spotkania oraz zabawy. Nie inaczej stało się w zbytkowskiej bibliotece. 15 marca, a dokładnie wieczór tego dnia został zarezerwowany dla kobiet. Panie spędziły czas przy dźwiękach akordeonu i wśród doniosłych słów poetek i poetów. Gościem specjalnym była drogomyska poetka Anna Mazur, która recytowała wiersze…