BIBLIOTEKA NIECZYNNA DO ODWOŁANIA


4 maja 2016 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Strumieniu została przeprowadzona lekcja biblioteczna dla chłopców ze Zespołu Szkół Edukacyjno-Terapeutycznych przy SP Strumień. Chłopcy dowiedzieli się jak zbudowana jest książka oraz zapoznali się z księgozbiorem biblioteki.
21 kwietnia odbył się kolejny wykład w ramach Dziecięcej Akademii Naukowej. Tym razem młodych studentów swoją obecnością zaszczycił Prof. Daniel Kadłubiec i opowiedział o zwyczajach i obyczajach wiosennych.
Miejska Biblioteka Publiczna w Strumieniu serdecznie zaprasza na „Ostatki z Jędrusiem” – wieczór z góralskim graniem i przyśpiewkami. Biesiada odbędzie się 28 lutego o godz. 17.oo w budynku biblioteki
3 września na Strumieńskim Rynku odbyły się uroczyste obchody Narodowego Czytania, organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Strumieniu. Fragmenty „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza odczytała Pani Jadwiga Grygierczyk – aktorka Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Zorganizowany został także konkurs z treści powieści. Chętni uczestnicy mieli możliwość włączania się do wspólnego czytania.