NOWE KODY
Miejska Biblioteka Publiczna w Strumieniu informuję, że są dostępne nowe kody do ebookpoint, ibuk libra oraz legimi. Zapraszamy .

Miejska Biblioteka Publiczna w Strumieniu informuję, że są dostępne nowe kody do ebookpoint, ibuk libra oraz legimi. Zapraszamy .

Pełne wybuchów i eksperymentów był wykład, przeprowadzony 7 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Strumieniu w ramach Dziecięcej Akademii Naukowej. Pan Bogdan Martyniuk z Naukotechniki w sposób ciekawy i przystępny przedstawił młodym studentom zagadnienia z dziedziny chemii, oraz dokładnie opowiedział o właściwościach ciekłego azotu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
W dniach 25-28 października przedszkolaki z Drogomyśla, Pruchnej, Strumienia i Zbytkowa wzięły udział w warsztatach etnologicznych prowadzonych przez Państwo Annę i Piotra Mojżyszków pt. „Afryka Kazika”. Warsztaty były inspirowane osobą Kazimierza Nowaka – niezwykłego, polskiego podróżnika, który w latach 30-tych XX wieku przejechał całą Afrykę na rowerze, a zajęło mu to 5 lat.
11 lutego odbyło się kolejne spotkanie studentów w Dziecięcej Akademii Naukowej. Tym razem o skialpinizmie opowiedziała Aleksandra Dzik – alpinistka i przewodniczka górska. Oprócz profesjonalnego sprzętu dzieci miały możliwość zobaczenia filmów z zjazdów narciarskich najwyższych szczytów Polski i wysłuchania opowieści o przygodach podróżniczych Pani Oli.
Dnia 1 kwietnia spotkała się Grupa Zabawowa po świątecznej przerwie. Frekwencja była spora, dlatego wszystkich zainteresowanych naszymi spotkaniami zapraszamy do nowo utworzonej grupy we wtorki o godz. 10.30. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Wykład pt: „Ludobójstwo na Kresach w latach 1943-45” wygłosił Pan Marek Łukasik (pracownik OBEP IPN Katowice). Zebrani słuchacze wysłuchali informacji o przyczynach i przebiegu ludobójstwa Polaków na Wołyniu i innych miejscowościach Kresów, poznali także współczesną ocenę historyków. tamtych zdarzeń. Wykład ubogacony został o zdjęcia i świadectwa naocznych świadków.
20 maja Miejską Bibliotekę Publiczną w Strumieniu odwiedził teatrzyk Edu Artis z Krakowa z przedstawieniem pt.: „Witajcie w naszej bajce”. Z tej okazji biblioteka miała zaszczyt gościć przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Twórczego To Tu ze Strumienia oraz naszych milusińskich z Grupy Zabawowej. Aktorzy pokazali świat ” do góry nogami” w którym dzieci nie czytają książek…